Aborcja Tabletki

Tabletki poronne – o czym warto pamiętać?

Dokonywanie aborcji w Polsce to wciąż temat tabu. Aborcja dozwolona jest tylko w przypadku kiedy kobieta padnie ofiarą gwałtu lub kiedy ciąża zagraża bezpośrednio zdrowiu kobiety. Trzecim przypadkiem jest sytuacja kiedy płód jest cieżko uszkodzony. Ten przypadek budzi nadal dużo kontrowersji wśród wielu środowisk.

Jedą z metod aborcji są tabletki poronne zwane także aborcją farmakologiczną

Jakie działanie mają tabletki wczesnoporonne?

Tabletki wczesnoporonne przynoszą taki skutek, że zarodek zostaje wydalony z organizmu. Towarzyszą  temu skurcze macicy, ból i krwawienie. Substancje zawarte w tabletkach blokują receptory dla progesteronu. Ten hormon podtrzymuje ciążę. Gdy go brakuje, dochodzi do poronienia, zwanego sztucznym poronieniem, bo wywołanego nie przez naturę, ale przez zażycie substancji chemicznej.

Tabletki wczesnoporonne sprawiają, że zarodek zostaje oderwany od ścianki macicy oraz zostaje wydalony przez drogi rodne kobiety. Tabletki poronne blokują wytwarzanie progesteronu czyli hormonu, który podtrzymuje ciążę. Często w tym procesie występują skurcze macicy oraz krwawienie. Kiedy w organiźmie kobiety brakuje progesteronu dochodzi do aborcji farmakologicznej czyli poronienia wytworzonego poprzez tabletki poronne

 

Jak stosować tabletki wczesnoporonne?

 

Dawkowanie i sposób przyjmowania tabletek poronnych znajdziecie w instrukcji użycia, którą wysyłamy wraz z paczką pigułek wczesnoporonnych. Należy się ściśle trzymać instrukcji zawartej w opakowaniu.

Aborcja farmakologiczna wykorzystująca tabletkami poronne ma takie same objawy jak poronienie naturalne. W przypadku kiedy potrzebna jest interwencja lekarska, lekarz nie rozpozna przyczyny. . Test ciążowy wykonany po 4 tygodniach wskazuje poprawny wynik. Wczesniej może on wskazywać nadal ciążę.
Tabletki poronne do 9 tygodnia są najbardziej skuteczne (w 99% przypadków dochodzi do poronienia). Im ciąża jest starsza, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że tabletki zadziałają.

Aborcję farmakologiczną warto wykonać w obecności zaufanej osoby, by w razie niepożądanych skutków, można było liczyć na odwiezienie do lekarza

Przeciwwskazania do wykonywania aborcji:

  • niepotwierdzona ciąża,
  • anemia u kobiety,
  • ciąża pozamaciczna,
  • picie alkoholu

Czy tabletki poronne zagrażają zdrowiu?

Skutki zastosowania tabletki na poronienie przeważnie nie są groźne. Mogą wystąpić: biegunka, dreszcze, wymioty – jednak zdaża się to tylko w kilku procentach przypadków. Ból który towarzyszy zażyciu tabletek na poronienie może przypominać miesiączkę.

Opinie o tabletkach poronnych

Nie należy pochopnie podejmować decyzji o przerwaniu ciąży. Jednak jeśli decyzja jest przemyślana i nie pochopna warto użyć tabletek poronnych z naszego sklepu. Opinie o tabletkach na poronienie znajdziesz pod produktem

 

Gdzie kupić tabletki poronne?

Tabletki poronne mozna kupić w naszym sklepie internetowym w zakładce Tabletki poronne sklep

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *