Do Ilu Tygodni Można Usunac Ciaze

Częsty temat w internecie, czyli gdzie można kupić tabletki poronne?

Coraz więcej zapytać o temat aborcji

Coraz częściej, jeśli przejrzymy wyszukiwania w polskim internecie, będziemy mogli, zauważyć fakt tego, że pytania co do usunięcia ciąży pojawiają się coraz częściej. Fakt ten nie napawa optymizmem, gdyż może pokazywać, że ciągłe kampanie mówiący o poprawnym zabezpieczaniu się przed wystąpieniem niepowołanej ciąży, czy też lekcje wychowania do życia w rodzinie, które są prowadzone już od wczesnych, klas szkół podstawowych nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. W tym momencie warto przypomnieć, zanim dojdziemy do setna samego artykułu, że aborcja, zarówno ta chirurgiczna, która bezwzględnie musi być wykonywana przez lekarza w jego specjalistycznym gabinecie, jak i ta farmakologiczna, którą wykonać możemy samodzielnie w domu za pomocą tabletek poronnych, jest nielegalna i niezgodna z prawem, które obowiązuje na całym terenie naszego kraju. Kobiet w Polsce może legalnie i pod okiem lekarza przerwać ciąże tylko w trzech przypadkach:

-ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej,

-ciężka i nieodwracalna wada płodu lub nieuleczalna choroba zagrażająca jego życiu,

-ciąża pochodzi z czynu zabronionego (gwałt, przymus do stosunku, relacji seksualnych z osobą poniżej 15 roku życia, kazirodztwa)

Jeśli przypadek ciąży, którą zamierzamy usunięć nie jest możliwy do tego, aby kategoryzować go w którejś z tych trzech sytuacji, to musimy pamiętać, że łamiemy polskie prawo. Jednak prawo to jest już dużo “luźniejsze”, chociażby w Czechach, czy Niemczech, gdzie ową ciążę możemy usunąć, nie łamiąc tym samym prawa.

Do jakiego czasu można usunąć ciąże?

Wszystko zależy od tego, czy mówimy tutaj o usunięciu ciąży, które będzie polegało na metodach farmakologicznych (zażycie tabletek), czy też, kiedy mamy na myśli usunięcie ciąży za pomocą chirurgi (w gabinecie lekarza, przez “wyssanie” płodu). W takim wypadku “odessanie” płodu wykonuje się raczej do maksymalnie dwunastego tygodnia ciąży. Oprócz wspomnianego “wysysania” płodu, możemy mówić jeszcze o metodzie wyłyżeczkowania płodu, tę metodę zwykło się stosować do maksymalnie dwudziestego drugiego tygodnia ciąży. Jeśli mówimy tutaj o metodach farmakologicznych o których już wspomnieliśmy, to mamy na myśli przerwanie ciąży przy pomocy tabletek wczesnoporonnych. Takie tabletki można zastosować maksymalnie do dwunastego tygodnia trwania naszej ciąży. Tabletki są sposobem, który jest bardzo mocno polecany przez lekarzy i organizację, które zajmują się tematem zdrowia. Jest to spowodowane faktem, iż są one niezwykle bezpieczne w stosowaniu i niezwykle rzadko powodują jakiekolwiek powikłania, czego nie można powiedzieć o sytuacji, gdzie usuwamy ciążę w sposób chirurgiczny, bowiem mówi się, że po takim zabiegu, aż jedna na pięć kobiet nie będzie mogła już nigdy zajść w ciążę ze względu na zmiany w jej organizmie spowodowane przez ingerencję chirurgiczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *