Skąd mam wiedzieć, że tabletki poronne zadziałały?

Wiele kobiet może stwierdzić, kiedy aborcja się powiedzie. Czują, że objawy ciąży (nudności, delikatne piersi, potrzeba oddawania moczu) odchodzą lub widzieli, jak zarodek wychodzi. Wykonując badanie ultrasonograficzne, możesz dowiedzieć się, czy leki zadziałały i czy ciąża zakończyła się w ciągu kilku dni po aborcji. Wczesne badanie ultrasonograficzne pokaże, czy ciąża się zakończyła, ale najlepiej jest czekać na USG 10 dni po zastosowaniu Mifepristone, ponieważ tylko 23% aborcji jest całkowicie zakończona po 7 dniach.

Domowy test ciążowy z moczem można wykonać zaledwie 3 tygodnie po przyjęciu leków, ponieważ przed 3 tygodniami hormony ciążowe są nadal w organizmie, a test może wykazać niewiarygodny, fałszywie dodatni wynik.

Jeśli wynik testu ciążowego jest dodatni po 3 tygodniach, ważne jest, aby od razu uzyskać ocenę lekarską, ponieważ możesz mieć ciążę pozamaciczną, która może być niebezpieczna.

Twoje ciało może potrzebować kilku dni lub tygodni (do następnego okresu miesiączkowego), aby całkowicie wydalić tkankę i krew. USG pokaże, co jest jeszcze w macicy. Niektórzy lekarze zalecą aspirację próżniową, ale jeśli nie odczuwasz bólu, gorączki lub oznak infekcji, lepiej poczekać i pozwolić, aby twoje ciało opróżniło się naturalnie.